KODOWANIE NA DYWANIE

  • Awatar użytkownikaRedakcja
  • 04 kwi, 2024
  • 0 Comments
  • 1 min. czytania

KODOWANIE NA DYWANIE

W grupie Misie w każdy czwartek odbywają się cykliczne zajęcia pod tytułem „ Kodowanie na dywanie”. Kodowanie to połączenie zabawy ze zdobywaniem umiejętności programistycznych.
Dla dzieci są to cenne zajęcia, a ten sposób pozyskiwania wiedzy, niesie bardzo dużą różnorodność              i zmusza dziecko do bycia uważnym i pobudza do działania.

Zabawy z matą wspomagają rozwój intelektualny dzieci wraz z edukacją matematyczną:          znajdziemy tutaj cyfry, liczmany, figury geometryczne, działania matematyczne, symetria, orientacja          w przestrzeni,  w schemacie własnego ciała, tworzenie zbiorów, porównywanie ilości, wielkości, kształtują gotowość do nauki czytania i pisania, a w szczególności: określanie kierunków na kartce papieru, rozumienie przez dziecko poleceń typu narysuj, kółko w lewym górnym rogu, uważne patrzenie            (dziecko organizuje pole spostrzeżeniowe), aby rozpoznać i zapamiętać to, co jest przedstawione na obrazkach, interesowanie się czytaniem i pisaniem, dysponowanie sprawnością rąk oraz koordynacją wzrokowo – ruchową.

X