DZIEŃ MATEMATYKI

• 12 mar, 2024

DZIEŃ MATEMATYKI

,,Matematyka nie jest trudna ani nudna.
                                                                                               Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka”
                                                                                                                                                                           Arystoteles

Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Sierakowicach obchodziły dziś DZIEŃ MATEMATYKI.
Był to bardzo ciekawy, wesoły i kolorowy dzień – pełen matematycznych zabaw, które pozwoliły
na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u młodszych dzieci, jak i u trochę starszych. Przedszkolaki m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne, układały rytmy. Nie zabrakło także zabaw z kodowaniem.

Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!