Światowy Dzień Wody

• 22 mar, 2024

Światowy Dzień Wody

„Woda jest wielkim darem i skarbem.
                                                                                                                        Z niej wyszliśmy i dzięki niej istniejemy.

22 marca dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Wody.
To międzynarodowe święto, ustanowione przez ONZ, które ma uświadamiać, jak wielki wpływ ma woda na życie ludzi, zwierząt i roślin na Ziemi. Tego dnia zajęcia ekologiczno – edukacyjne połączone były
z atrakcyjnymi eksperymentami z wodą w roli głównej.

Światowy Dzień Wody był okazją, by uświadomić dzieciom, że woda daje człowiekowi nie tylko zdrowie, życie i ochłodę, ale też dużo radości. Przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać, dlatego mają przekaz również dla innych: Nie marnujmy wody!