Wielka Fabryka Elfów

2 grudnia 2022r

W tym roku dzieci mogły na własne oczy przekonać się, jak wygląda praca elfów przed świętami. 1 grudnia  cztery grupy z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku. Zaraz po przyjeździe dzieci przywitał  Elf ubrany w przepiękny zielono – czerwony strój i  zaprosił do zabawy w świątecznym klimacie. W pierwszej kolejności dzieci wysłuchały historii Elfa Ważniaka. Następnie Elfy oprowadzały dzieci po zakamarkach fabryki. Podczas wizyty dzieci brały udział w aktywnościach ruchowych, zręcznościowych i rozwiązywały zagadki oraz zadania edukacyjne. Zadania wzbudziły sporo emocji. Dzieci zbijały interaktywne prezenty kulkami, jeździły na reniferach, skakały po dmuchanych domkach Elfów. Następnie napisały list do Świętego Mikołaja i wrzuciły je do specjalnych czerwonych skrzynek. Na koniec czekała niespodzianka. Elfy zaprowadziły przedszkolaki do samego Świętego Mikołaja. W pięknym pokoju, przy kominku obok choinki siedział Święty Mikołaj. Każdy mógł z nim osobiście porozmawiać i powiedzieć o wymarzonym prezencie. Mikołaj podziękował dzieciom  za pomoc Elfom w Wielkiej Fabryce  i wręczył dyplom pomocnika Świętego Mikołaja oraz płyty z piosenkami. To był wspaniały dzień. Jesteśmy pewni, że Mikołaj postara się spełnić wszystkie nasze marzenia.

 

                                                                       

 

                                                                     

 

 

Skip to content