Alpaki w przedszkolu.

24 maja 2021r

W minionym tygodniu nasze przedszkole odwiedziły alpaki.  Alpaki, to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu. Są płochliwe i delikatne, zupełnie pozbawione agresji. Szczególnie pozytywnie nastawione są do dzieci. Głaskanie i przytulanie alpak pomaga dzieciom rozluźnić się i otworzyć. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone ich wizytą.  Piotruś, Chrupek, Karmel i Ciastek to cudowne alpaki z fundacji „Zdrowie na końskim grzbiecie”. Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której przedszkolaki poznały życie i zwyczaje tych przemiłych zwierząt.  Dzieci wysłuchały  wielu ciekawostek o alpakach.  Każdy miał możliwość nakarmienia zwierzatka jego ulubionyn przysmakiem – marchewką oraz mógł z nim pospacerować.