KLIK-KLIK

19 maja 2021r

        Szczególnie teraz w czasie pandemii istotną kwestią jest nawiązywanie relacji. Nie zawsze jednak budowanie nowych znajomości możliwe jest „na żywo”. Z pomocą w pokonywaniu tych trudności przychodzą nowe technologie.
W związku z tym nauczycielki z Samorządowego Przedszkola w  Sierakowicach oraz Przedszkola nr 2 Zielony Wiatraczek w Sierakowicach zainicjowały serię spotkań edukacyjnych pt. „Klik Klik”, które mają na celu między innymi naukę poprawnego korzystania z urządzeń multimedialnych. Przy pomocy aplikacji Messenger oraz Skype doszło do spotkania  4 grup przedszkolnych. Biedronki miały okazję poznać grupę o tej samej nazwie natomiast Pszczółki spotkały się z Motylkami. Dzieci były zachwycone tą formą kontaktu, jednak podczas podsumowania zajęć doszły do wniosku, że najważniejsze są spotkania realne, których już nie mogą się doczekać.

     

 

Skip to content