Festiwal Poezji J. Tuwima i J. Brzechwy

28 listopada 2020r

„Okulary”, „Na straganie”, „Skarżypyta, „Bambo”… i tak cały czas moglibyśmy wymieniać tytuły wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Wszyscy przecież je znamy: dzieci i dorośli. Te rymowane utwory są bardzo zabawne, rozśmieszają, pouczają
i przedstawiają piękno otaczającego świata, a dzięki swojej budowie na długo zapadają w pamięć.

Dnia 26 listopada w naszym przedszkolu odbył się „Festiwal Poezji Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, pokonywanie nieśmiałości, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, motywowanie do twórczego działania, rozwijanie zdolności recytatorskich, a przede wszystkim popularyzowanie twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Konkurs przebiegł w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Dzieci pięknie nauczyły się na pamięć nawet bardzo długich wierszyków i mimo tremy, fantastycznie wystąpiły, a ich występy były nagradzane brawami. Uczestnicy festiwalu występowali w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata i 5-6 lat. Jury miało duży problem
z podjęciem decyzji o przyznaniu nagród głównych w poszczególnych grupach wiekowych. Po przesłuchaniu wszystkich 25 przedszkolaków jury zadecydowało, że nagrodę główną otrzymują:

  1. Helena L. (Motylki) – 3-4 lata,
  2. Leon G. (Fiołki) – 3-4 lata,
  3. Lilianna F. (Tulipanki) – 5-6 lat.
  4. Zuzanna Z. (Bratki) – 5-6 lat.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy także rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu, zadbanie o ciekawe kostiumy i rekwizyty, i zaangażowanie w życie przedszkola.