O nas

NIP 5891875167
Regon 190581653

O nas

Samorządowe Przedszkole w Sierakowicach jest miejscem, w którym motywujemy dzieci do działania, poznawania, doświadczania, przeżywania. Nasze środowisko edukacyjne zapewnia indywidualizację w procesie nauczania oraz poznawania świata.

Nauczyciele aktywnie wdrażają nowatorskie programy w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań i  uzdolnień. Naszymi priorytetami są przede wszystkim  radość dzieci, wspieranie samodzielności i zadowolenie rodziców. Dzieci i ich potrzeby są dla nas inspiracją do działań. Robimy wszystko, żeby naszym podopiecznym zagwarantować bezpieczne, szczęśliwe dzieciństwo i prawidłowy rozwój.

,,Nie można być wolnym, jeśli nie jest się samodzielnym.
Zatem, aby dziecko zdobyło niezależność,
jego aktywne oznaki wolności osobistej
muszą być akceptowane od najwcześniejszego dzieciństwa
.”

(M. Montessori, Odkrycie dziecka)

Ramowy plan dnia

630 Zaczynamy dzień.
Wspólne zabawy w kącikach zainteresowań wszystkich grup.
800– 900 Przejście dzieci z wychowawcami do właściwej sali: zabawy w kręgu, gimnastyka poranna, zabiegi higieniczne, zabawy dowolne w małych grupach. Zabiegi higieniczne po posiłku, zabawy dowolne w małych grupach, swobodne rozmowy wokół tematu dnia.
830 Śniadanie.

900 – 1100 Zabawy planowane oraz zajęcia dydaktyczne wg planów miesięcznych0 zgodnie z podstawą programową. Czas zajęć dostosowany do wieku dziecka. Inne działania dydaktyczne i zabawy dowolne.
1100 – 1230 Spacery, zabawy na placu zabaw, piesze wycieczki. Zabiegi higieniczne, przygotowania do obiadu.
1230 Obiad

1300 – 1445 Relaks (dzieci młodsze leżakowanie), słuchanie bajek, zajęcia relaksacyjne, zabawy dowolne, zajęcia dodatkowe, praca wyrównawcza, prace porządkowe na sali zajęć, pobyt na świeżym powietrzu.
14 30 Podwieczorek, rozejście się do domów.

15 00 1700 Wspólne zabawy wszystkich grup w kącikach zainteresowań lub na świeżym powietrzu.