MALI OGRODNICY – UROCZYSTE OTWARCIE SZKLARNI

17.06.2021r

10 czerwca w Samorządowym Przedszkolu miało miejsce uroczyste otwarcie szklarni, która swoje miejsce znalazła w ogrodzie przedszkolnym. Sponsorem tej inicjatywy była Rada Rodziców. Działanie to zostało podjęte w związku z realizowanym w Przedszkolu projektem Mali Ogrodnicy. W szklarni znalazły się pomidory, sałaty, szpinak, a nawet dynia. Dzięki obserwacji rosnących roślin dzieci wzbogacają swoją wiedzę, ale również aktywnie uczestniczą w dbaniu o rośliny poprzez podlewanie oraz pielenie ich. W ogrodzie zostały zasadzone także borówki, które już niedługo będą cieszyć dzieci swoim smakiem.
Otwarcie szklarni to nie była jedyna atrakcja tego dnia. W związku z tym ważnym wydarzeniem został zorganizowany piknik, którego miłą niespodzianką były lody sprezentowane przez panią Żanetę Labudę  z grupy Motyli . W trakcie pikniku dzieci mogły orzeźwić się lemoniadą oraz ozdobić swoje ręce tatuażami.
To jednak nie koniec atrakcji ponieważ dzieci otrzymały do ogrodu przedszkolnego tzw. kuchnie błotną.  Kuchnia błotna to miejsce, gdzie dzieci bawią się w gotowanie, gdzie przesypują, mieszają, przelewają. Kasztanowe zupy, piaskowo-storczykowe torty, a na specjalne życzenie kawa z żołędzi. Konstruktorem i zarazem sponsorem tej szklarni jest również rodzic dziecka z przedszkola.
Drodzy Państwo! Z tego miejsca Grono Pedagogiczne dziękuje za wsparcie i pomoc przy realizacji tego projektu. Liczymy na to, że takich działań będzie więcej, bo dzięki nim przedszkole poszerza swoją ofertę dydaktyczną, a to skutkuje większymi możliwościami rozwojowymi dla dzieci.

Skip to content