Apel Starosty Kartuskiego

29.09.2020r

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Kartuskiego,

Powiat Kartuski od soboty 26 września br. zostanie objęty czerwoną strefą w związku z wysoką liczbą zakażeń koronawirusem. Czeka nas trudny czas i to właśnie od nas zależy czy wirus będzie się dalej rozprzestrzeniał.
Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich apeluję do Państwa o przestrzeganie wszelkich zaleceń sanitarnych|
i nowych obostrzeń obowiązujących w czerwonej strefie:

 • obowiązkowe noszenie maseczek lub przyłbic wszędzie w przestrzeni publicznej
 • na weselach i innych imprezach rodzinnych może przebywać 50 osób
 • w Kościołach i miejscach kultu religijnego wewnątrz przebywać może 50% obłożenia budynku, na zewnątrz 150 osób
 • zakaz organizacji kongresów i targów oraz wydarzeń kulturalnych
 • organizacja wydarzeń sportowych bez udziału publiczności
 • w siłowniach, klubach i centrach fitness ograniczenie 1 osoby na 10 m2
 • w restauracjach limit 1 osoby na 4m2
 • w transporcie zbiorowym można przewozić 50 % liczby miejsc siedzących albo 30 % liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji technicznoruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50 % siedzących niezajętych.
 • Ponadto zaleca się częste mycie lub dezynfekowanie rąk, zachowanie dystansu społecznego
  i załatwianie spraw urzędowych drogą elektroniczną lub pocztową.

  Przestrzeganie zaleceń ma na celu ochronę zdrowia i życia nie tylko nas samych, ale naszych rodzin, przyjaciół czy współpracowników. Pamiętając o tym, gorąco apeluję o stosowanie powyższych zaleceń.
  Bądźmy dojrzali i odpowiedzialni społecznie!

  Starosta Kartuski
  Bogdan Łapa

 

Dokument do wglądu w zakładce dokumenty.
Skip to content