Redakcja
- 20 mar, 2026
- 0 Comments
- 50 sek. czytania
POWITANIE WIOSNY
Dzisiaj z radością powitaliśmy nową porę roku – wiosnę!
Już od samego rana towarzyszyła nam niezwykła atmosfera pełna uśmiechu, energii i radosnego oczekiwania. Z tej okazji odbył się uroczysty przemarsz, podczas którego dzieci, pod eskortą policji, przemaszerowały ulicami, niosąc wiosenną energię i radość. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę „Maszeruje wiosna”, tworząc wyjątkową atmosferę.
W tym wyjątkowym dniu świętowaliśmy również Światowy Dzień Zespołu Downa.
Była to doskonała okazja do rozmów o akceptacji, różnorodności oraz szacunku wobec innych.
Dzieci założyły kolorowe, nie do pary skarpetki – symbol solidarności z osobami z zespołem Downa. Nasze przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest bycie życzliwym, pomocnym i otwartym
na drugiego człowieka. Poprzez wspólne rozmowy i aktywności kształtowaliśmy postawy empatii
oraz wzajemnego zrozumienia.
To był dzień pełen radości, wspólnej zabawy i cennych doświadczeń!
Tekst opracowała: Marlena Wałdoch












































