POWITANIE WIOSNY

  • Redakcja
  • 20 mar, 2026
  • 0 Comments
  • 50 sek.  czytania

POWITANIE WIOSNY

Dzisiaj z radością powitaliśmy nową porę roku – wiosnę!

Już od samego rana towarzyszyła nam niezwykła atmosfera pełna uśmiechu, energii i radosnego oczekiwania. Z tej okazji odbył się uroczysty przemarsz, podczas którego dzieci, pod eskortą policji, przemaszerowały ulicami, niosąc wiosenną energię i radość. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę „Maszeruje wiosna”, tworząc wyjątkową atmosferę.

W tym wyjątkowym dniu świętowaliśmy również Światowy Dzień Zespołu Downa.
Była to doskonała okazja do rozmów o akceptacji, różnorodności oraz szacunku wobec innych.
Dzieci założyły kolorowe, nie do pary skarpetki – symbol solidarności z osobami z zespołem Downa. Nasze przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest bycie życzliwym, pomocnym i otwartym
na drugiego człowieka. Poprzez wspólne rozmowy i aktywności kształtowaliśmy postawy empatii
oraz wzajemnego zrozumienia.

To był dzień pełen radości, wspólnej zabawy i cennych doświadczeń! 

 

                                                                                                                          Tekst opracowała: Marlena Wałdoch