Redakcja
- 02 mar, 2026
- 0 Comments
- 51 sek. czytania
Zajęcia kulinarne – LUTY
W lutym nasze przedszkolaki zamieniły się w małych kucharzy!
Dzieci przygotowały zimowe, zdrowe i kolorowe przekąski. Nie mogło też zabraknąć akcentu z okazji Dnia Pizzy — przedszkolaki z grup Pszczółki, Misie, Króliczki oraz Motylki – samodzielnie komponowały swoje pizzę, wybierając ulubione dodatki i poznając składniki potrzebne do ich przygotowania.
Grupa Biedronki wprowadziła do naszego przedszkola walentynkowy klimat, przygotowując pyszne grzanki z dżemem w kształcie serduszek oraz aromatyczną, rozgrzewającą zimową herbatę.
Motylki świętowały również Dzień Tosta i przygotowały pyszne tosty z wieloma składnikami.
Sówki pokusiły się o mini donaty, ozdabiając je różnymi dodatkami. Nasza najmłodsza grupa : Maleństwa przygotowała domowe malinowe żelki.
Podczas zajęć ćwiczyliśmy samodzielność, utrwalaliśmy zasady higieny oraz uczyliśmy się bezpiecznego posługiwania przyborami kuchennymi.
Najwięcej radości sprawiła oczywiście wspólna degustacja — wszystko smakowało wyśmienicie!
To był bardzo smakowity i edukacyjny dzień!
Tekst opracowała: Sylwia Drywa






































































