Zajęcia kulinarne – LUTY

  • Redakcja
  • 02 mar, 2026
  • 0 Comments
  • 51 sek.  czytania

Zajęcia kulinarne – LUTY

W lutym nasze przedszkolaki zamieniły się w małych kucharzy!

Dzieci przygotowały zimowe, zdrowe i kolorowe przekąski. Nie mogło też zabraknąć akcentu z okazji Dnia Pizzy — przedszkolaki z grup Pszczółki, Misie, Króliczki oraz Motylki – samodzielnie komponowały swoje pizzę, wybierając ulubione dodatki i poznając składniki potrzebne do ich przygotowania.

Grupa Biedronki wprowadziła do naszego przedszkola walentynkowy klimat, przygotowując pyszne grzanki z dżemem w kształcie serduszek oraz aromatyczną, rozgrzewającą zimową herbatę.

Motylki świętowały również Dzień Tosta i przygotowały pyszne tosty z wieloma składnikami.
Sówki pokusiły się o mini donaty, ozdabiając je różnymi dodatkami.  Nasza najmłodsza grupa : Maleństwa przygotowała domowe malinowe żelki.

Podczas zajęć ćwiczyliśmy samodzielność, utrwalaliśmy zasady higieny oraz uczyliśmy się bezpiecznego posługiwania przyborami kuchennymi.

Najwięcej radości sprawiła oczywiście wspólna degustacja — wszystko smakowało wyśmienicie!
To był bardzo smakowity i edukacyjny dzień!

                                                                                                                                  Tekst opracowała: Sylwia Drywa