PODSUMOWANIE INNOWACJI ,,POZNAJĘ LITERY POPRZEZ ZMYSŁY, WRAŻENIA I ZABAWĘ”

  • Awatar użytkownikaRedakcja
  • 20 cze, 2024
  • 0 Comments
  • 1 min. czytania

PODSUMOWANIE INNOWACJI ,,POZNAJĘ LITERY POPRZEZ ZMYSŁY, WRAŻENIA I ZABAWĘ”

W mijającym roku przedszkolnym 2023/2024 ,,Tygryski” oraz ,,Sówki” realizowały program innowacji pedagogicznej  „Poznaję litery poprzez zmysły, wrażenia i zabawę”.
Innowacja miała przede wszystkim na celu wielostronny rozwój dzieci 4 – 5 letnich z wykorzystaniem zmysłów, wrażeń i zabaw sensorycznych odpowiednich dla ich wieku, które poprzez działania zdobywały doświadczenie, wiedzę oraz nowe umiejętności.

Zadaniem tej innowacji było przede wszystkim podążanie za dzieckiem, jak również zwiększenie efektywności nauki liter dzięki integracji różnych zmysłów w procesie edukacyjnym, co prowadziło nas do lepszego zapamiętywania i rozpoznawania liter przez dzieci.

,,Tygryski’’ i ,,Sówki’’ zdobyły nowe umiejętności w sposób kreatywny. Poznanie liter poprzez zmysły dostarczyły dzieciom nowych doświadczeń i stały się niecodzienną przygodą.

 

X