DZIEŃ PSZCZOŁY

  • Awatar użytkownikaRedakcja
  • 20 maj, 2024
  • 0 Comments
  • 1 min. czytania

DZIEŃ PSZCZOŁY

Podążając za myślą Alberta Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…”

Dziś w grupie „Pszczółek” odchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Pszczoły. Z tej okazji odbyło się spotkanie z dziadkiem Anastazji, którego celem było budzenie u dzieci świadomości pożyteczności pszczół. Pan Stefan pokazał dzieciom narzędzia, które wykorzystuje pszczelarz w swojej pracy oraz ul, który jest zamieszkany przez te pracowite owady. W ramach zajęć przedszkolaki miały okazję spróbować miodu, poznać cykl życia pszczoły, dowiedzieć się czym jest zapylanie kwiatów i dlaczego pszczoły są zagrożone wyginięciem.

Dziadkowi Anastazji bardzo dziękujemy za poświęcony czas oraz za pyszny ekologiczny miód!

Ponadto w grupie “Króliczki” przeprowadzone zostały zajęcia tematyczne nawiązujące do ważnej roli pszczół dla całego środowiska. Dzieci dowiedziały się jakie mamy rodzaje pszczół, poznały cykl ich rozwoju. Miały też okazję same układać historyjkę obrazkową, przedstawiającą powstawanie miodu. Chętne przedszkolaki wykonały pracę plastyczną i stworzyły piękne pszczoły.

X